- 1

math

Chelsea purchases a half-dozen donuts for $8.10. What is the cost for each donut? Answer: $

1st Jun 2021, 3:38 PM
Emily Barrientos
Emily Barrientos - avatar
3 Answers
+ 8
Emily Barrientos Half-dozen means 6 and total cost is 8.10 so divide this value with 6 to get cost/donut.
1st Jun 2021, 3:41 PM
A͢J
A͢J - avatar
+ 3
Learn from Bill. Show your attempt first. Also, which programming language? https://www.sololearn.com/post/1115272/?ref=app
1st Jun 2021, 7:34 PM
Tapabrata Banerjee
Tapabrata Banerjee - avatar
- 1
$0 and a free place to stay
1st Jun 2021, 3:41 PM
Eashan Morajkar
Eashan Morajkar - avatar